Barion Pixel

Albedo 100 - otázky a odpovědi - 1. díl

Odpovědi na nejčastější obecné otázky o reflexních sprejích Albedo100                        

 

reflexní prvky

 
Jak reflexní sprej Albedo100 funguje?

Albedo100 odráží světlo směrem ke zdroji světla, které na objekt dopadá. Když na osobu nebo objekt dopadne světlo z přibližujícího se automobilu, světlo se odrazí zpět směrem ke zdroji. Takže odražené světlo dokonale uvidí řidič a cestující ve vozidle. Intenzita odraženého světla Vás překvapí. Objekty téměř září. Lidé stojící v “nesprávném” úhlu odraz neuvidí. Odražené světlo je totiž viditelné pouze v úhlu 0 až 4 stupně.

Jak dlouho vydrží jedna nádobka se sprejem?

Spotřeba při aplikaci je přibližně 1 ml/s. Takže nádobka o objemu 200 ml stačí přibližně na 100 aplikací.

Co reflexní sprej Albedo100 obsahuje?

Reflexní sprej Albedo100 obsahuje čiré lepidlo, reflexní mikročástice a pohonný plyn (směs butanu/propanu). Vzájemný poměr se u různých variant spreje liší, aby byla optimalizována přilnavost k různým typům povrchů.

Je reflexní sprej Albedo100 škodlivý?

Reflexní sprej Albedo100 není škodlivý, ale stejně jako ostatní spreje je nutné jej používat předepsaným způsobem a zabránit jeho používání dětmi. Aplikaci provádějte pouze v dobře větraných prostorech, nejlépe venku. Zabraňte zasažení očí, úst a nosu a sprej nevdechujte.

Může reflexní sprej Albedo100 způsobit podráždění pokožky?

Reflexní sprej Albedo100 je vyroben ze složek, které podráždění pokožky nezpůsobují. Např. použité lepidlo je podobné tomu, které se používá při chirurgických zákrocích. Pokud však trpíte zvýšenou citlivostí, měli byste dávat pozor a zabránit přímému kontaktu s pokožkou.

Co znamená přímý odraz a jak sprej funguje?

Sprej způsobuje přímý odraz, což znamená, že odráží světlo směrem k jeho zdroji. Když stojíte stranou od zdroje světla, odraz neuvidíte. Abyste tedy odražené světlo viděli, musíte být za zdrojem světla.

Zpětný odraz světla v důsledku přítomnosti mikročástic v produktu vyplývá z indexu lomu světla tohoto materiálu, který způsobuje, že se světlo odráží směrem ke zdroji světla, například k reflektorům automobilu. Tato vlastnost se nazývá zpětný odraz. Mikročástice, které používáme, mají úhel rozptylu světla přibližně 0-4°. To znamená, že pokud je vzdálenost reflektorů automobilu a očí řidiče 1 metr, odraz je viditelný ze vzdálenosti 15-20 m. Čím větší vzdálenost, tím větší je přínos. Máme potvrzenou odrazivost až ze vzdálenosti 100 m. To znamená, že řidič vidí objekt z velké vzdálenosti a má čas reagovat.

Čím větší je vzdálenost (až 100 m) mezi objektem a zdrojem světla, tím větší může být výškový rozdíl mezi reflektorem a očima řidiče.

To samé platí i pro osvětlení jízdního kola. Světla jízdních kol jsou však zřídkakdy silná a ve většině případů jsou určena k tomu, aby byl cyklista vidět, spíše než k tomu, aby sám viděl.

Mimo výše uvedený úhel rozptylu není odražené světlo vidět. Díky této vlastnosti je sprej Invisible Bright po aplikaci na textil pouhým okem neviditelný.

Tradiční odrazka je viditelná ze všech stran a je vyvinuta k zajištění maximální viditelnosti. Sprej Invisible Bright je produkt určený k použití, když chcete zvýšit svou viditelnost, aniž byste si hyzdili svůj oděv.

Přímý odraz je vlastností všech verzí spreje Albedo100. Varianta Permanent Metallic se vyznačuje nejsilnější odrazivostí ze všech čtyř verzí. Při zkouškách provedených švédským Ústavem technického výzkumu SP z pozorovacího úhlu 1,5° se prokázalo, že sprej Permanent Metallic má v porovnání s tradiční odrazkou 100% odraz a sprej Invisible Bright přibližně 75%. Podle těchto měření má sprej Invisible Bright reflexní účinek na vzdálenost 100 m.

Tak to by pro dnešek mohlo stačit.

Příště zodpovíme specifické otázky k reflexnímu spreji Albedo100 Invisible Bright.


Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).